Ha december, akkor foci!

Igen, most sem maradhatott el a az immár négy éves múltra visszatekintő

Karacs Koli válogatott – Tomka fiúk

hagyományos óévet záró futballmeccs a ladányi sportcsarnokban.

(A „fiúk” meghatározás rám nézve kicsit hízelgő, hiszen mint családapa én már öregfiúnak számítok, de mivel „Jó az öreg a háznál” – azaz a focikapuban – és hát mint híd fiaim és kolis „fiaim” között, természetesen helyet kaptam családi csapatunkban.)

A mérkőzés presztízsét csak barátságossága múlta felül; a nagy múltú játékvezető sípja egyetlen egyszer sem kellett, hogy szabadrúgást fújjon az ötven perc alatt.

Izgalom hiányára a  közönség sem panaszkodhatott, mivel hol az egyik, hol a másik csapat szerezte meg a vezetést. A rendes játékidő aztán 5:5 arányú döntetlennel végződött, a hosszabbítás hatodik, aranygólját viszont a Tomka fiúk találata hozta.

Örültem fiaink játékának, becsületes küzdelmének, és hogy az eredményt mindkét oldalról nemes sportszerűséggel dolgozták fel.

Ajándékozás, együttes fotó, az élmények öltözői kicserélése, barátságok mélyülése …

Ja, és az összetett állása négy év után 2:2! Ha Isten is akarja és megtehetjük, jövőre valamerre billenni fog a mérleg.